Przejdź do zawartości

2006-02-12: Jarosław Kaczyński ma listę osób, które mogą zostać członkami rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 12 lutego 2006

Jarosław Kaczyński powiedział że ma listę osób, głównie naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej, do rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Dodał również, że premier wie o niej już od dłuższego czasu.

Jarosław Kaczyński powiedział że lista, która została już zaprezentowana Kazimierzowi Marcinkiewiczowi, składa się głównie z pracowników naukowych SGH, od profesorów po adiunktów. Zostali oni zarekomendowani przez profesorów tej uczelni. Według Kaczyńskiego to odpowiedni ludzie, którzy mogliby zasiąść w radach nadzorczych, oczywiście o ile przejdą pozytywnie postępowanie weryfikacyjne.

Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, osoby z listy są bardzo dobrze przygotowane pod względem ekonomicznym. Ostateczną decyzję o mianowaniu do rad nadzorczych podejmie premier, który obecnie pełni obowiązki ministra skarbu.

Prezes PiS wypowiedział się również na temat obsady kierowniczego stanowiska w Polskiej Agencji Prasowej. Według Kaczyńskiego niemożliwe jest uwzględnienie jakichkolwiek interesów partyjnych przy obsadzie fotela prezesa PAP, ponieważ nie pozwalają na to przepisy prawne. Ustawa o PAP jasno stwierdza, że agencja nie może być zależna od jakiegokolwiek ugrupowania ideologicznego, politycznego czy gospodarczego.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]