2006-01-29: Rośnie liczba ofiar tragedii w Katowicach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 29 stycznia 2006

67 osób nie żyje, 141 jest rannych - to najnowszy bilans tragedii, do której doszło na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. Podczas międzynarodowej wystawy gołębi pocztowych około godziny 17:15 zawalił się dach hali. W chwili katastrofy w budynku mogło znajdować się ponad 500 osób.

Poszukiwania zostały zakończone, pod gruzami nie znajdują się już ciała. Szanse na przeżycie kogokolwiek są zerowe ze względu na niską temperaturę, w której żaden organizm nie jest w stanie wytrzymać przez tyle czasu. Ostatnią żywą osobę ratownicy wynieśli spod gruzów 28 stycznia między godziną 21 a 22.

W wypowiedzi dla TVP ratownicy twierdzą, że w gruzach nie ma juz żywych osób. Wszyscy, którzy zginęli, zmarli na miejscu. Nikt nie umarł z powodu wychłodzenia organizmu lub braku natychmiastowej pomocy. Do odgruzowywania obiektu mają teraz przystąpić specjalistyczne firmy.

W szpitalach przebywa w tej chwili ponad 120 osób. Dziś prawdopodobnie będzie znana lista ofiar tragedii, gdyż prokuratura i policja zdecydowały o zorganizowaniu identyfikacji zwłok.

Wśród osób poszkodowanych jest prawdopodobnie 13 obcokrajowców. Według wcześniejszych informacji w szpitalach przebywa 2 Niemców, 2 Czechów i 1 Belg. Wcześniej media informowały o śmierci innego obywatela Belgii. Cały czas nie ma potwierdzenia, ilu obcokrajowców jest rannych i czy ktoś z nich zginął w katastrofie. Panorama TVP2 poinformowała, że w katastrofie zginęło dwóch Słowaków i 3 Czechów.

30 stycznia o godzinie 9 rano w tyskim szpitalu zmarła kolejna, już 67 ofiara katastrofy.

Czytaj także w Wikinews[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]