2006-01-28: Jarosław Kaczyński: Koalicja rządowa z Samoobroną i LPR na razie niemożliwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 28 stycznia 2006

Jarosław Kaczyński powiedział w Sygnałach Dnia, że koalicja rządowa z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin jest w tej chwili niemożliwa.

Kaczyński zaznaczył jednocześnie, że nie należy rozpisywać nowych wyborów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że liczy się z głosem społeczeństwa, które - jego zdaniem - sprzeciwia się wyborom.

Z kolei Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że jeżeli nie dojdzie do podpisania paktu stabilizacyjnego w ciągu dwóch tygodni, to powinno dojść do rozwiązania parlamentu. Rozmowy w parlamencie pomiędzy ugrupowaniami politycznymi trwają. Albo w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie dwóch, nastąpi podpisanie paktu stabilizacyjnego, czyli znajdzie się większość, która będzie wspierała rząd w ciągu przynajmniej najbliższych sześciu miesięcy, albo - jeśli nie - trzeba będzie odwołać się do demokracji - zaznacza premier.

Jarosław Kaczyński stwierdził także, że jeszcze wczoraj była szansa na porozumienie z Platformą Obywatelską. Jego zdaniem partia Donalda Tuska stawiała warunki dominacji w rządzie. Prezes PiS obarczył winą PO za zamieszanie w obecnym Sejmie i brak rządu o stałym poparciu.

Źródła[edytuj]