2006-01-27: PO: PiS prowadzi werbunek politycznych w szeregach Platformy i innych partii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 27 stycznia 2006

Grupa posłów Platformy Obywatelskiej ocenia, że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi werbunek polityczny i korupcję polityczną wobec posłów PO, a także posłów z innych klubów parlamentarnych.


Poseł PO z Opola Ryszard Knosala - o którym czwartkowa Gazeta Wyborcza napisała, że przechodzi do PiS - oświadczył, że był, jest i będzie członkiem Platformy Obywatelskiej i jej klubu parlamentarnego.

Według dziennika, rozmowy o przejściu do PiS prowadzili z Knosalą twórca programu gospodarczego PiS Andrzej Diakonow oraz szef opolskiego PiS Sławomir Kłosowski. Z wypowiedzi Knosali opublikowanej w Gazecie wynika, że zastanawiał się on nad dalszym funkcjonowaniem w PO, bo jako człowiek czynu nie lubi twardej opozycji.

W czwartek Knosala ograniczył się tylko do oświadczenia, iż był i pozostaje działaczem PO. Nie chciał odpowiadać na pytania m.in. o to, co oferowano mu w zamian za przejście do PiS.

Natomiast szef opolskiej Platformy poseł Leszek Korzeniowski oświadczył, że ostatnie zdarzenia ewidentnie wskazują, że panowie z PiS rozpoczęli pewnego rodzaju korupcję polityczną. To nie jest absolutnie zbyt mocne słowo. To nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek przyzwoitością, z jakąkolwiek ideą, to jest po prostu zwykłe złodziejstwo i korupcja polityczna - powiedział Korzeniowski.

Jego zdaniem, przypadek Knosali ewidentnie wskazuje, że PiS nie ma zahamowań w werbunku posłów Platformy. Może to świadczyć o tym, że brakuje im w klubie intelektu politycznego.

Według Korzeniowskiego, skala werbunku ze strony PiS jest narastająca i ma charakter masowy. Jaki odniesie skutek? Uważam, że żaden - dodaje szef opolskiej PO.

Źródła[edytuj]