Przejdź do zawartości

2006-01-26: Prezydenci Polski i Włoch rozmawiają o stosunkach między tymi krajami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 26 stycznia 2006

Przebywający z wizytą we Włoszech i Watykanie prezydent Lech Kaczyński spotkał się w czwartek z prezydentem Włoch Carlo Azeglio Ciampim. Obaj politycy rozmawiali na temat stanu stosunków polsko-włoskich oraz spraw międzynarodowe.

Lech Kaczyński rozmawiał dziś także z papieżem. Prezydent przekazał Benedyktowi XVI pisemne zaproszenie do przyjazdu do Polski w maju tego roku. Polski przywódca spotkał się także z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Angelo Sodano i zwiedził Groty Watykańskie w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Złożył tam kwiaty przy grobie Jana Pawła II.

Włochy i Watykan to pierwsze kraje, jakie odwiedził Lech Kaczyński po objęciu urzędu prezydenta. W najbliższym czasie polski prezydent pojedzie także do Czech i USA. To jest plan wejścia i zaistnienia na arenie międzynarodowej, budowania aliansów politycznych, linii porozumienia, zaproponowania i wypracowania różnych form współpracy, z myślą, że to jest taśma rozbiegowa do kilkuletniego okresu współpracy - podkreślił podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk.

Źródła[edytuj | edytuj kod]