2006-01-21: Borowski: Będą wcześniejsze wybory

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 21 stycznia 2006

Lider Socjaldemokracji Polskiej, Marek Borowski, powiedział w Sygnałach Dnia, że przewiduje, iż w Polsce dojdzie do wcześniejszych wyborów.


Borowski sformułował także zarzuty pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem rządząca partia chce podporządkować sobie wszystkie instytucje państwowe i narzucić swoją ideologię. Świadczyć o tym miałoby dążenie do zmiany ustawy o służbie cywilnej oraz stworzenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod przewodnictwem Mariusza Kamińskiego.

Według Borowskiego PiS chciał doprowadzić do wcześniejszych wyborów, lecz inne partie się temu przeciwstawiły. Przyspieszone wybory miałyby pomóc braciom Kaczyńskim w przejęciu całej władzy – stwierdził marszałek.

Lider SdPl odniósł się także do łączenia partii lewicowych. Zaznaczył, iż lewica nie jest w stanie teraz przejąć władzy, jednakże powinna dążyć do budowy wspólnego frontu. Według Borowskiego front ten powinien objąć nie tylko partie, lecz także różne środowiska. Dodał, że powstanie tego rodzaju frontu jest warunkiem jego kandydowania w wyborach na prezydenta Warszawy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]