2006-01-16: Spotkanie prezydenta z liderami PO odwołane

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pałac Prezydencki
poniedziałek, 16 stycznia 2006
Polityka
N icon politics.png

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński odwołał zaplanowane na dzisiaj spotkanie z liderami Platformy Obywatelskiej, Donaldem Tuskiem i Janem Rokita. Celem spotkania miała być rozmowa na temat sytuacji politycznej w Polsce oraz roli prezydenta w rozwiązaniu trwającego kryzysu. Decyzję Kaczyńskiego ogłosił Szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański.

W wygłoszonym oświadczeniu Urbański stwierdził, że powodem odwołania spotkania są "wypowiedzi głównych liderów Platformy Obywatelskiej, które ewidentnie wskazują na to, że to spotkanie miało się odbyć w atmosferze, która nie licuje ani z powagą tego urzędu, ani z sytuacją i oczekiwaniami Polaków". Urbański dodał, że "część polityków Platformy Obywatelskiej upatrywała w tym spotkaniu innych celów, które nie licują z obecną sytuacją". Urbański powiedział także, że prezydent daje czas na wyciszenie emocji oraz proponuje by spotkanie odbyło się jutro.

Podczas konferencji prasowej, liderzy Platformy Obywatelskiej poinformowali, że udadzą się na to spotkanie. "24-godzinną zwłokę traktujemy jako czas, który pozwala panu prezydentowi przygotować się do udzielenia jednoznacznych odpowiedzi" - stwierdził Jan Rokita. "Chodzi nam o to, by chaos zastąpić porządkiem. Bez prezydenta RP nie da się tego zrobić, dlatego idziemy jutro do niego" - powiedział Rokita.

Politycy PO dodali, że chcą zapytać Lecha Kaczyńskigo także o możliwość rozwiązania parlamentu i przeprowadzenia wcześniejszych wyborów.

Źródła[edytuj]