2005-12-31: Lublin: Pierwsze efekty współpracy taksówkarzy z policją

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 31 grudnia 2005

Są już pierwsze efekty współpracy lubelskiej policji z taksówkarzami. Jak poinformował nas Radosław Zbroński z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, dzięki pomocy taksówkarzy udało się wczoraj złapać 5 mężczyzn, którzy w centrum miasta zniszczyli dwa zaparkowane przy ulicy busy.

Do zdarzenia doszło przy głównej ulicy miasta, Krakowskim Przedmieściu. 5 młodych mężczyzn przy pomocy kosza na śmieci wybijało szyby w zaparkowanych tam samochodach. Stojący w pobliżu taksówkarze o zdarzeniu poinformowali policję. Funkcjonariusze natychmiast ujęli całą piątkę. Zatrzymani mężczyźni mają od 20 do 27 lat, czterech z nich to mieszkańcy Lublina, piąty mieszka w Świdniku.

Zatrzymanie to efekt umowy między korporacjami taksówkarskimi z Lublina a policją. Dzięki specjalnemu kanałowi kontaktowemu kierowcy mogą zgłaszać takie przypadki bezpośrednio do dyspozytora policji. Taki system w Lublinie działa od niedawna. Jego skuteczność sprawdzili jednak funkcjonariusze w innych polskich miastach.

Źródła[edytuj]