2005-12-29: Lublin: Kolejne przypadki pijanych nastolatków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 29 grudnia 2005

Lubelska policja w ostatnim czasie notuje coraz więcej przypadków nietrzeźwych nastolatków. Sprzyja temu m.in. świąteczna przerwa w zajęciach szkolnych.

Wczoraj funkcjonariusze podczas interwencji na osiedlu mieszkaniowym Górki w dzielnicy Czuby natrafili na trójkę pijanych nastolatków. Przed jedną z klatek doszło do awantury między nietrzeźwym nieletnim, a jego rodzicami. Całej sytuacji przyglądały się dwie młode dziewczyny, które jak się okazało spożywały alkohol razem z nastolatkiem. Gdy policjanci chcieli je wylegitymować, 16-latki odmówiły podania swoich danych osobowych. Funkcjonariusze postanowili zabrać nastolatki na komisariat. Podczas zabierania ich do radiowozu jedna z dziewczyn uderzyła policjanta. Do podobnego zdarzenia doszło także pod posterunkiem.

Po badaniach okazało się, że obie dziewczyny mają ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej chwili znajdują się w areszcie. Jak poinformował nas Witold Laskowski z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji, nastolatki odpowiedzą za znieważenie funkcjonariuszy.

Również wczoraj policja została poinformowana przez lekarzy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, że dzień wcześniej na oddział gastrologii trafiła 14-letnia dziewczyna. Była nieprzytomna, lekarze określili jej stan jako ciężki. Nastolatka miała 1,5 promila alkoholu we krwi. Po analizie moczu okazało się, że jest także pod wpływem narkotyków. Policjanci badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródła[edytuj]