Przejdź do zawartości

2005-12-14: Gdańsk: Mystery Shopping będzie wprowadzony w Urzędzie Miejskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 14 grudnia 2005
Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku postanowił wprowadzić innowacyjny, dla urzędu miejskiego, program mający na celu poprawę pracy urzędników miejskich – „tajemniczy zakup” (Mystery Shopping). Pracę urzędu będą sprawdzały specjalnie podstawione osoby kontrolujące wykonywanie procedur urzędowych..

Wprowadzana kontrola urzędników miejskich jest efektem zatrzymania pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej o łącznej wartości 30 tys. zł. od przedsiębiorcy budowlanego przez Krzysztofa M. – dyrektora wydziału oświaty urzędu miejskiego. Krzysztof M. został zatrzymany w piątek 9 grudnia, podczas prowokacji policyjnej. Innego urzędnika miejskiego, podwładnego Krzysztofa M., Wiesława Ch. posądzono o sterowanie przetargami w zarządzanych przez niego schroniskach młodzieżowych. Ujawniono również fakt umowy pomiędzy Wiesławem Ch. i Bogdanem Oleszkiem – przewodniczącym Rady Miasta, według której przewodniczący Rady Miasta miał umożliwić pozostanie na stanowisku dyrektorskim Wiesława Ch. w zamian za pomoc dla synowej. Bogdan Oleszek twierdzi, że niczego nie zrobił, a jego synowa i tak nie może być zwolniona, gdyż przebywa na urlopie macierzyńskim.

Konsekwencją afery w magistracie jest również dymisja zastępcy prezydenta Gdańska Waldemara Nocnego, który nadzorował wydział gdzie doszło do nadużyć. Uważa on, że zbytnio ufał urzędnikom.


Źródło

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości