2005-10-30: Bielan (PiS): Nie jest jeszcze za późno, by PO miała marszałka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 30 października 2005

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwość, Adam Bielan, powiedział, że jeszcze nie jest za późno, aby Platforma Obywatelska powróciła do rozmów o powołaniu wspólnego z PiS rządu. Dodał, że PiS nadal oferuje stanowisko marszałka Sejmu politykowi PO.

Nie jest za późno, do jutra do godziny 13. możemy skład rządu uzgodnić, jeżeli tylko zechcecie - powiedział Bielan do Bronisława Komorowskiego w Salonie Politycznym radiowej Trójki. W interesie państwa jest, aby powstała koalicja PiS-PO dysponująca stabilną większością w parlamencie - podkreślił.

Rzecznik PiS przypomniał też wypowiedź Marka Jurka, że jeśli jego osoba miałaby być przeszkodą w zawarciu koalicji PiS-PO, to może zrzec się swojej funkcji.

Bielan zaznaczył, że brak gwarancji ze strony PO, czy wejdzie do koalicji z PiS, był największym problemem podczas głosowania nad wyborem marszałka Sejmu. Zdaniem rzecznika partii PiS wolałoby, aby marszałkiem Izby był ktoś bardziej kompromisowy niż Komorowski. Ale jeżeli PO będzie się przy tym upierać, to też jesteśmy gotowi do dyskusji - dodał.

Źródło[edytuj]