Przejdź do zawartości

2005-10-29: Kijów: Lepper otrzymał tytuł doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Technologicznej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 października 2005

Wicemarszałek Sejmu, Andrzej Lepper, otrzymał w Kijowie tytuł doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Technologicznej. Tytuł przyznano za działalność na rzecz zbliżenia polsko-ukraińskiego oraz wkład w rozwój socjalny polskiego społeczeństwa.

To już drugi tytuł przyznany Lepperowi przez ukraińską uczelnię. Wcześniej lider Samoobrony otrzymał doktorat honoris causa Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie.

Prezes Ukraińskiej Akademii Technologicznej, Władysław Nesterow, nazwał szefa Samoobrony jednym z najwybitniejszych polskich polityków. Ocenił, że powinien on być wzorem do naśladowania dla polityków ukraińskich.

- To znany działacz polityczny, człowiek, który dużo robi dla Ukrainy i dla porozumienia między Ukraińcami i Polakami - powiedział Nesterow.

W rewanżu Andrzej Lepper podkreślił, że jest zwolennikiem szerokiej współpracy Polski z sąsiednimi krajami. Zapewnił, że Samoobrona popiera plany integracji Ukrainy z Unią Europejską. Przypomniał, że występując na forum Parlamentu Europejskiego wypowiadał się za przyjęciem Ukrainy do UE.

Źródło

[edytuj | edytuj kod]