Przejdź do zawartości

2005-10-20: Trójmiasto: Alarm bombowy na dworcach kolejowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 20 października 2005

19 października w godzinach wieczornych główny dworzec kolejowy w Gdańsku oraz w Sopocie i Gdyni zostały ewakuowane po zawiadomieniu o podłożonych ładunkach wybuchowych przez anonimowego mężczyznę, który przekazał informację lokalnej prasie.

Sprowadzono specjalnie przeszkolonego psa oraz oddział pirotechniczny do sprawdzenia skrzynek bagażowych, z których jedna na dworcu w Gdyni okazała się podejrzana. Na kolejno sprawdzanych dworcach w Sopocie i Gdańsku również wykryto podejrzane materiały. Podjęto decyzję o odgrodzeniu i ewakuacji dworców w Gdyni, Sopocie i Gdańsku Głównym. Ekipa pirotechniczna kolejno unieszkodliwiała podejrzane ładunki.

Późnym wieczorem zatrzymano osobę podejrzaną o wszczęcie alarmu bombowego i podłożenie podejrzanych materiałów. Jest to mężczyzna notowany przez policję za posiadanie materiałów wybuchowych oraz rozpoznany przez dziennikarza jednej z lokalnych redakcji.

Ruch pociągów dalekobieżnych oraz lokalnej kolei miejskiej nie został zatrzymany, pociągi kierowane były na tory oddalone od budynków dworców kolejowych.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości