2005-10-04: Modernizacja stadionu Polonii Warszawa pod znakiem zapytania

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 4 października 2005
Sport
N icon sport2.png

Już w październiku miała ruszyć modernizacja stadionu piłkarskiego warszawskiej Polonii. Okazuje się jednak, że na razie nie dojdzie do jej skutku. Głównym powodem są wątpliwości dyrektora miejskiego Biura Sportu Artura Piłki oraz dyrektora Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasza Lipca, któremu podlegają obiekty Polonii. Obaj mają sporo uwag co do przedstawionego projektu modernizacji stadionu. "Opinia publiczna zostanie wkrótce poinformowana o dalszych działaniach, najpierw jednak musi dojść do spotkania z zarządem miasta" - odpowiada Lipiec.

Kibica stołecznej Polonii są zbulwersowani tą decyzją. Przed meczem z Górnikiem Łęczna rozdawali ulotki z treścią: "Dotarła do nas szokująca informacja, że dyrektor miejskiego Biura Sportu Artur Piłka i dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Lipiec wystąpili z oficjalnym żądaniem zaprzestania modernizacji trybuny głównej stadionu Polonii". W dalszej części dowiadujemy się o zamachu na blisko 100-letnią tradycję klubu.

Wiadomo na razie, że modernizacja stadionu jest wstrzymana, a jest ona konieczna, bo stadion jest niemal ruiną. Powstać miała podgrzewana murawa oraz zostać wyremontowana i unowocześniona trybuna główna. Kiedy modernizacja ruszy, nie wiadomo.

Źródła[edytuj]