Przejdź do zawartości

2005-09-28: FIVB ustaliło terminarz rozgrywek siatkarskiej Ligi Światowej 2006

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 28 września 2005

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ustaliła w wtorek w szwajcarskiej Lozannie terminarz rozgrywek Ligi Światowej w 2006 roku.

Rozgrywki w fazie grupowej rozpoczną się 14 lipca 2006 roku. Wystąpi w niej 16 zespołów - 8 z Europy, 2 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej, 3 z Azji oraz 1 z Afryki. Do podziału, jako nagrody, jest 20 milionów dolarów.

Reprezentacja Polski zainauguruje turniej wyjazdowym meczem z USA. Następnie - również na wyjeździe - zmierzy się z Serbią i Czarnogórą. Tydzień później rozegra z nimi rewanż na własnym terenie. Później, na początku sierpnia, Polacy pojadą do Japonii. Ostatnie cztery mecze reprezentacja Polski rozegra u siebie - z USA i Japonią.

W rozgrywkach nie wystąpi reprezentancja Grecji. FIVB wykluczył ich z powodu niedostarczenia odpowiednich dokumentów przez grecką federację. W rozgrywkach zostaną zastąpieni przez drużynę z Finlandii.

Finałowy turniej Ligi Światowej odbędzie się w Rosji w dniach 23-27 sierpnia. Wezmą w nim udział zwycięskie drużyny 4 grup, gospodarz oraz drużyna, która otrzyma tzw. "dziką kartą", przyznaną przez organizatora.

Źródła[edytuj | edytuj kod]