2005-09-22: PiS - nie chcemy zatapiać Platformy; PO - chcemy wspólnie budować odpowiedzialny rząd

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 22 września 2005

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że koalicja pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą Obywatelską powstanie na pewno.

Podczas spotkania z dziennikarzami lider PiS ponowił swoją prośbę do Platformy Obywatelskiej o dostarczenie programu wyborczego. Zwracamy się, aby powiedzieli: mamy program i wtedy nam go dostarczyli, albo: nie mamy programu – zaapelował Kaczyński. Odniósł się także do wypowiedzi Jana Rokity na temat wprowadzenia 15% VAT-u. Lider PiS pokazał dziennikarzom koszyk z zakupami na 200 zł i dodał, że każdy kto zdecyduje się na popracie PO będzie musiał się liczyć z podwyżką cen na produkty pierwszej potrzeby.

W odpowiedzi na stwierdzenia Grzegorza Schetyny z PO, że nie będzie prób tworzenia koalicji rządowej przed wyborem nowego prezydenta, Jarosław Kaczyński stwierdził, że konkurencja w wyborach (prezydenckich) niekoniecznie musi sprzyjać tworzeniu koalicji. Podkreślił także, że PiS nie ma zamiaru zatapiać PO.

Komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego Donald Tusk zaapelował aby liderzy PiS zrezygnowali z tej niebezpiecznej dla Polski taktyki politycznej, żeby ostatecznie i jednoznacznie potwierdzili gotowość budowania dobrego, mądrego, odpowiedzialnego rządu wspólnie z Platformą i żeby przez tych ostatnich kilka dni z niebezpiecznymi politykami nie budowali takiej strategii na zniszczenie Platformy.

Źródło[edytuj | edytuj kod]