2005-09-19: Potocki z PD: Samoobrona nie wejdzie do Sejmu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 19 września 2005

Andrzej Potocki z Partii Demokratycznej stwierdził podczas debaty z Andrzejem Lepperem, że Samoobrona nie wejdzie do przyszłego Sejmu. Lepper w odpowiedzi wskazywał na wyniki sondaży.

Obaj politycy starli się na antenie Polskiego Radia przy omawianiu programów partii. Andrzej Lepper zdecydowanie zaprotestował przeciwko prywatyzacji służby zdrowia. Jako argument wskazał trudną sytuację materialną społeczeństwa. Andrzej Potocki opowiadał się za częściową prywatyzacją służby zdrowia.

Obaj mieli też inne poglądy na kwestie ożywienia gospodaczego. Samoobrona sugeruje uwolnienie rezerw NBP. Mają one pomóc w zapewnieniu nowych miejsc pracy. Lepper dodał, że potrzebne jest także zmniejszenie podatków i obniżenie składki na ZUS. Potocki stwierdził, że by walczyć z bezrobociem należy przede wszystkim obniżyć koszty pracy. W ten sposób mają powstać nowe miejsca pracy, ale takie, które nie przyniosą państwu większych korzyści, a zapewnią ludziom chleb.

Politycy różnili się także co do kwestii immunitetu parlamentarnego. Andrzej Potocki stwierdził, iż jest on potrzebny ponieważ stanowi podstawową ochronę posła i jest elementem demokracji. Natomiast Andrzej Lepper stwierdził, że immunitet powinien zostać całkowicie zniesiony.

Źródło[edytuj | edytuj kod]