Przejdź do zawartości

2005-09-17: Microsoft podał datę rynkowej premiery konsoli Xbox 360

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 17 września 2005

Koncern Microsoft ogłosił w czwartek datę rynkowej premiery nowej wersji konsoli do gier Xbox. Model 360 pojawi się w amerykańskich sklepach 22 listopada. W Europie premiera rynkowa konsoli przewidziana jest na 2 grudnia, w Japonii – na 10.

W Stanach Zjednoczonych i w Europie Xbox 360 pojawi się w dwóch wersjach – podstawowej i premium. Wśród udogodnień wersji premium będzie m.in. dodatkowy dysk twardy i darmowe członkostwo w serwisie z grami Xbox Live. Podstawowa wersja kosztować będzie prawie 210 funtów w Wielkiej Brytanii, 300 euro w większości krajów Europy i 300 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Edycja premium będzie droższa o przeszło 100 dolarów.

Według szacunków Microsoftu zanim w sklepach pojawi się konsola Xbox 360 na tą platformę gotowych będzie już około 20 gier. Następnych 40 ma pojawić przed końcem 2005 roku. Spodziewamy się dużego zestawu tytułów gier dostępnego już w dniu rynkowej premiery konsoli i w okresie bożonarodzeniowym, który z pewnością zadowoli fanów w różnym wieku i w różnych częściach świata – powiedział Robbie Bach, szef projektu Xbox.

Data rynkowej premiery konsoli przypada na dwa tygodnie przed amerykańskim Świętem Dziękczynienia, czyli akurat na początku bożonarodzeniowej gorączki zakupów. Decyzja Microsoftu to próba zdystansowania konkurentów – Sony i Nintendo. Konsola Sony, PlayStation 3 pojawi się na rynku na wiosnę 2006 roku. Nintendo nie precyzuje daty premiery konsooli Revolution. Wiadomo tylko, że pojawi się w przyszłym roku.

Na razie nie wiadomo także, kiedy Xbox 360 pojawi się w Polsce.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]