2005-09-08: Samuel L. Jackson chce pokazać komedię ofiarom huraganu Katrina

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 8 września 2005
N icon disasters and accidents.png

Amerykański aktor Samuel L. Jackson ma zamiar pokazać ofiarom huraganu Katrina film, w którym gra jedną z głównych ról. Jest to komedia pod tytułem The Man. Jackson chce, aby została ona pokazana na telebimach stadionu Astrodome w Houston w Teksasie oraz w wielu innych schroniskach - tam gdzie znajdują się poszkodowani przez żywioł.

Jak powiedział, "Pracujemy w showbiznesie, więc powinniśmy rozbawić tych ludzi. Już od dłuższego czasu ci ludzie nie mieli żadnej okazji do śmiechu." "Dajmy im półtorej godziny na to, aby mogli zapomnieć o miejscu, w którym są, oraz powodach, dla których się tutaj znaleźli" - dodał.

Producent filmu, Robert N. Fried orzekł, że co prawda na drodze zrealizowania planu stoją pewne przeszkody, ale postara się wykonać pomysł Samuela L. Jacksona.

Samuel gra w filmie The Man postać Derricka Vanna - agenta służb specjalnych. Reżyserem tego filmu jest Les Mayfield, zaś autorami scenariusza są Jim Piddock, Margaret Oberman oraz Stephen Carpenter.

Samuel L. Jackson zadebiutował w 1972 roku w filmie Together for Days. Zagrał w ponad 80 filmach, między innymi w Książę w Nowym Jorku, Pulp Fiction, xXx oraz I i II części Gwiezdnych Wojen. Podkładał także głos jednego z bohaterów filmu animowanego Iniemamocni.

Ofiary Huraganu Katrina przebywają na Astrodome po tym, jak zostali do niego przetransportowani z innego stadionu, nowoorleańskiego Superdome, gdzie tymczasowo czekali na pomoc.

Źródła[edytuj | edytuj kod]