2005-09-04: Francja: Pożar wieżowca w L'Hay-les-Roses

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 4 września 2005

12 ludzi zginęło w nocy z soboty na niedzielę w pożarze wieżowca we francuskim mieście L'Hay-les-Roses nieopodal Paryża. Liczbę rannych szacuje się na co najmniej 13 osób.

Budynek zaczął się palić od głównego holu. Ogień został szybko ugaszony, jednak w wyniku zaczadzenia i zatrucia dymem zginęło 12 osób, zaś kilkanaście zostało przewiezionych do szpitala. Z pożarem walczyło blisko 160 strażaków. Ten 15-piętrowy budynek powstał w latach 70. ubiegłego wieku i aktualnie był w remoncie.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest jeszcze ustalona. Nie wyklucza się podpalenia, zwłaszcza, że jest to kolejny budynek, który palił się w Paryżu lub jego okolicach w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.

26 sierpnia w pożarze apartamentu na Bd Vincent Auriol w Paryżu zamieszkałego przez imigrantów z Afryki zginęło 17 osób, w tym 14 dzieci. W podobnym pożarze, cztery dni później życie straciło siedmiu imigrantów z Wybrzeża Kości Słoniowej.

15 kwietnia w pożarze francuskiego hotelu na przedmieściach Paryża zginęło ponad 20 ludzi, z czego połowa to dzieci. Budynek ten był wynajmowany dla imigrantów z Afryki. Wśród ofiar byli między innymi obywatele Francji, Senegalu, Stanów Zjednoczonych, Tunezji i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Archiwum[edytuj | edytuj kod]

Źródło[edytuj | edytuj kod]