2005-08-28: Pierwsze bramki Macieja Żurawskiego w Celticu Glasgow

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 28 sierpnia 2005

Celtic Glasgow wygrał 4:0 z Dunfermline Athletic w piątej kolejce szkockiej ligi piłkarskiej. Spory wkład w zwycięstwo mieli polscy zawodnicy - Maciej Żurawski oraz Artur Boruc. Ten pierwszy strzelił dwie bramki, drugi obronił karnego.

Były piłkarz Wisły Kraków otworzył swoje konto strzeleckie w barwach Celticu płaskim strzałem w 5. minucie meczu po indywidualnej akcji. Chwilę później, w 10. minucie na 2:0 podwyższył Hartson, którzy wykorzystał błąd defensywy Dunfermline. W 27. minucie sędzia podyktował karnego dla Dunfermline za faul Adama Virgo na Marku Burchillu. Artur Boruc stanął na wysokości zadania i obronił strzał z jedenastego metra.

Po zmianie stron po raz pierwszy dla Celticu trafił inny zawodnik - japoński pomocnik Shunsuke Nakamura. W 57. minucie wykorzystał asystę Żurawskiego i podwyższył wynik na 3:0. Chwilę później współtwórca trzeciej bramki trafił do siatki, jednak sędzia nie zaliczył go pod pretekstem spalonego. W kolejnej akcji próba strzału Żurawskiego zakończyła się posłaniem piłki metr nad poprzeczką. Za trzecim razem udało mu się i w 74. minucie ustalił wynik spotkania na 4:0.

Dzisiejsze zwycięstwo dało Celticowi awans na drugie miejsce w tabeli. Do lidera, Hearts, tracą pięć punktów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]