2005-08-23: Wisła Kraków nie zagra w Lidze Mistrzów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 23 sierpnia 2005
Sport
N icon sport2.png

Wisła Kraków nie zagra w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA. Po dramatycznym meczu i dogrywce krakowianie ulegli 4:1 greckiemu Panathinaikosowi Ateny.

Przed meczem w Atenach wszyscy byli dobrej myśli. Przewagi z Krakowa nie powinni zmarnować. Wiślacy stanęli przed wielką szansą awansu do Ligi Mistrzów.

Mecz zaczął się po myśli gości, pierwsza połowa zakończyła się korzystnym dla Wisły wynikiem bezbramkowym, choć obie strony miały kilka sytuacji.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrze, Wiślacy stworzyli kilka sytuacji. Jednak w 60 minucie wszystko się odwróciło. Rzut wolny dla Panathinaikosu, główka Nasfa Morrisa i gospodarze prowadzą. Chwilę później Olisadebe dobija rykoszet Radiosława Majdana i Panathinaikos prowadzi 2:0, co daje mu awans do LM.

Nadzieje odżyły w 78 minucie, kiedy to Sobolewski fantastycznym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki rywala. Wiślacy byli już w Lidze Mistrzów, mogli sobie nawet zapewnić awans, ale bramki dla Wisły nie uznał sędzia. Gapiostwo zawodników Białej Gwiazdy szybko wykorzystał Teofanis Gekas i umieścił piłkę w bramce Wisły.

Konieczna była dogrywka, lecz Wiślacy musieli przystąpić do niej bez strzelcy bramki, Sobolewskiego, który w 89 minucie dostał czerwoną kartkę. Zawodnicy gości za wszelką cenę chcieli doprowadzić do karnych, lecz nie udało to się, w 114. minucie strzelił Kotsios. Wisła próbowała jeszcze, ale nie udało się. Znowu zabrakło polskiej drużyny w LM.