2005-08-14: Gala boksu zawodowego w Chicago: Rahman tymczasowym mistrzem świata, Saleta przegrał

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 14 sierpnia 2005

Amerykański pięściarz Hasim Rahman pokonał w sobotniej gali boksu zawodowego w Chicago swojego bliskiego przyjaciela - Monte Barretta (również Amerykanina) i zdobył tymczasowy tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej organizacji WBC.

Walka była zakontraktowana na 12 rund. Rahman wygrał na punkty: sędzia Bill Lerch ocenił walkę na 116-112 punktów na korzyść Hasima, zaś Mauro DiFiore i Nobuaki Uaratari na 118-110. Pojedynek był wyrównany, z lekką przewagą Rahmana. Podczas walki nie było ani jednego nokautu.

32-letni Rahman (41 zwycięstwa w tym 33 przed czasem, 5 porażek) wkrótce zmierzy się z rok starszym Ukraińcem Witalijem Kliczko. Przekładając walki o obronę tytułu mistrza WBC tymczasowo utracił go właśnie na rzecz Hasima Rahmana. Jeżeli i tym razem nie stanie na ringu - całkowicie utraci mistrzowski pas.

W innej walce Polak Przemysław Saleta (42 wygrane w tym 21 przed czasem, 7 porażek) przegrał przez nokaut techniczny w trzeciej minucie czwartej rundy walki z Amerykaninem Olivierem McCallem.

Walki w Chigaco United Center oglądało 15,101 widzów.

Ta wiadomość pochodzi z Serwisu Sportowego Boks

Źródła[edytuj | edytuj kod]