2005-08-09: Wkrótce rusza Festiwal Jedynki w Sopocie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 sierpnia 2005

10 dni zostało do rozpoczęcia Fesitwalu Jedynki w Sopocie. Impreza organizowana jest na deskach Opery Leśnej przez Telewizję Polską. Festiwal ma stanowić konkurencję dla odbywającego się we wrześniu Sopot Festival organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez telewizję TVN.

Pierwszego dnia festiwalu, 19 sierpnia, widzowie będą mogli obejrzeć i posłuchać koncertu "Przeżyj to sam, czyli przeboje z przebojami", na którym wystąpią m.in. Maanam, Perfect, Lombard, Turbo, Lady Pank, Bracia Cugowscy, Szymon Wydra, Maciej Maleńczuk i Makowiecki Band. Wykonawcy zaśpiewają największe przeboje lat 80. w nowych aranżacjach.

W sobotę, 20 sierpnia, dominować będą wakacyjne przeboje takich gwiazd jak Zakopower, Sistars, Mezo/Tabb, Golec uOrkiestra, Pudelsi, Krzysztof Kiljański, Czerwone Gitary i Jeden Osiem L.

Zagranicznymi gwiazdami festiwalu będą: Bonnie Tyler, grupa Blondie i Craig David.

Telewizja Polska potwierdziła także, że Festiwal Jedynki będzie organizowany przez najbliższe pięć lat, do czasu rozstrzygnięcia przetargu na organizację Sopot Festival. Przez długi czas Telewizja Polska była wyłącznym organizatorem sopockiego festiwalu. Jednak od tego roku licencję na jego organizację ma telewizja TVN, która powróciła m.in. do konkursowej formuły, z której festiwal znany był w czasach Interwizji.

Konkurencyjny Festiwal Jedynki oprócz transmisji w TVP 1 i TVP Polonia pokazywany będzie także za pośrednictwem interaktywnej telewizji internetowej iTVP.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości