2005-08-07: Żużlowy Drużynowy Puchar Świata we Wrocławiu: Polacy najlepsi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 7 sierpnia 2005
Sport
N icon sport2.png

W rozegranym wczoraj we Wrocławiu Drużynowym Pucharze Świata na Żużlu zwyciężyli Polacy. Wyprzedzili drugich Szwedów o 28 punktów. W składzie polskiej drużyny wystąpili Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek.

Wyniki
Kraj
Punkty
Polska 62
Szwecja 34
Dania 31
Anglia 27

Polacy zaczęli prowadzić od piątego biegu, w którym to defektu doznał motor szweda Petera Karlssona. Wcześniej, w biegu czwartym, drużyny Polski i Szwecji miały po tyle samo punktów. Biało-czerwoni nie dali sobie wydrzeć prowadzenia do końca spotkania, w wyniku czego już w biegu 20. zapewnili sobie zwycięstwo.

Najwięcej punktów wśród Polaków zdobył jeżdżący na codzień w barwach Unii Tarnów Tomasz Gollob - 14. Po 13 punktów zdobyli Hampel oraz Protasiewicz. Holta uzyskał 12 punktów, zaś Walasek 10.

Po meczu, reprezentant Szwedów, Tony Rickardsson przyznał, że jego zespół skoncentrował się na walce o drugie miejsce, "bo widać było, że Polacy są dla nas za dobrzy." "To rozczarowujące, że po dwukrotnym w ostatnich latach zwycięstwie w DPŚ, nie mogliśmy obronić tego trofeum" - dodał.

Źródła[edytuj]