2005-07-24: Flota Nord/LB Baltic Sprint Cup 2005 w Gdańsku

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 lipca 2005
Motława w Gdańsku

Do Gdańska w trakcie obecnego weekendu przybyły jachty odbywających się regat Nord/LB Baltic Sprint Cup 2005. Regaty zostały zorganizowane pomiędzy portami morza Bałtyckiego: Sandhamn (pod Sztokholmem), Helsinki, Tallin, Ryga, Kłajpeda, Gdańsk, Kopenhaga i Warnemunde (Rostock) i biorą w nim udział załogi z krajów bałtyckich w większości z Niemiec.

40 jachtów przypłynęło do Gdańska i zacumowało na Głównym Mieście na Motławie przy Targu Rybnym oraz wzdłuż ul. Wartkiej. Można je było oglądać przycumowane przy nabrzeżu przez sobotę oraz niedzielę, aż do wypłynięcia z Głównego Miasta ok. godz. 15.00.

Start do kolejnego etapu do Kopenhagi odbył się z redy Portu Gdańskiego o godz. 16.00 w pobliżu gdańskiego mola. Jachty podzielone na kilka grup początkowo skierowały się pod wiatr ku jednej z boi w kierunku Jelitkowa, by następnie zawracając ku następnej boi w kierunku Westerplatte przedefilować obok mola z licznie zgromadzonymi widzami. Flota jachtów biorących udział w regatach popłynęła w kierunku Helu i dalej do Kopenhagi.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości