2005-07-10: Boronów: Odbyła się druga edycja Boronoff Rock Festiwal

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 lipca 2005

W Boronowie, miejscowości położonej w powiecie lublinieckim odbył się wczoraj po raz drugi Boronoff Rock Festiwal, organizowany głównie przez działający we wsi Wiejski Klub Undergroundowy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 10 lipca 2004. Podczas drugiej edycji festiwalu, tak jak i w roku ubiegłym występowały lokalne zespoły rockowe, głównie metalowe bez znaczącego dorobku muzycznego, które zgodziły się zagrać prawie za darmo - organizatorzy zwracali jednynie koszty przyjazdu. Darmowy był też wstęp na imprezę, a zespoły grały na wybudowanej przed kilkoma laty scenie w środku miejscowości. Przyjęta koncepcja festiwalu, który w swej nazwie nawiązuje do idei offu, zakłada że na nim powinny grać przede wszystkim młode zespoły niezależne.

Gitarzysta z zespołu Dick on Stick w czasie koncertu

W tym roku na boronowskiej scenie wystąpiło sześć z ośmiu zaproszonych zespołów:

  • Arsenau: rockowy z Tarnowskich Gór występujący na festiwalu po raz drugi
  • Landscape of Souls: metalowy zespoł z Zabrza
  • Dick on Stick zespół określający swój styl grania jako "jajcarski" rock z Rudy Śląskiej, którego większość członków wystąpiła przed rokiem z zespołem Mansoleum.
  • Coda: kapela rockowa z Miasteczka Śląskiego
  • Curseds: metalowy zespół z Lublińca, którego niektórzy członkowie przed rokiem występowali w formacji Darkness of Gothic.
  • Detal: hardrockowy zespół z Miasteczka Śląskiego.

Mimo niesprzyjającej pogody (koncert dwukrotnie przerywany były ulewami) na festiwal dotarło prawie 200 osób. Impreza rozpoczęła się po godzinie 18-tej i trwała prawie do drugiej w nocy.

W tym roku występy zespołów muzycznych były nagrywane, chociaż organizatorzy nie określili jeszcze w jaki sposób nagrany materiał będzie wykorzystany. Impreza odbywała się bez patronatu medialnego. Niektórzy z zeszłorocznych organizatorów imprezy wycofali się z działania w tym roku, ze względu na brak zgody ze strony urzędu gminy na dwa dni festiwalu.