Przejdź do zawartości

2005-07-05: BBC krytykowana za "zły język" używany przez gwiazdy występujące w czasie Live 8

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 lipca 2005
Live 8

Brytyjska telewizja BBC, która realizowała transmisję koncertów Live 8 w miniony weekend, otrzymała wiele skarg i zażaleń na język używany przez występujące gwiazdy, takie jak Madonna i Snoop Dogg.

Od czasu ubiegłorocznego skandalu podczas Superbowl, finału rozgrywek zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, kiedy to pokazana została pierś Janet Jackson, stacje telewizyjne były krytykowane za brak opóźniania przekazywania obrazu, który mógłby być w tym czasie wstępnie cenzurowany. Pozwoliłoby to uniknąć wulgarnych i niestosownych scen, które mogłyby być oglądane także przez dzieci.

Pomimo tego, koncerty Live 8 były pokazywane na żywo. Przez to stacje telewizyjne nie mogły uniknąć choćby pojawienia się wulgarnych słów w czasie transmisji.

Jak powiedziała rozmówczyni ze strony BBC, stacja ta otrzymała prawie 400 skarg w związku z niestosownym językiem używanym przez występujące gwiazdy. "Miliony ludzi bawiło się w czasie 12 godzin naszej transmisji na żywo. Jest nam przykro, jeśli kogokolwiek skrzywdziliśmy" - dodała.

Gwiazdy krytykowane za używany język, to między innymi Snoop Dogg, Madonna, Johnny Borrell (Razorlight) i Billie-Joe Armstrong (Green Day).

Źródła[edytuj | edytuj kod]