Przejdź do zawartości

2005-07-03: Reprezentacja Kuby ostatnim finalistą Ligi Światowej 2005

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 3 lipca 2005

Siatkarska reprezentacja Kuby po wczorajszej wygranej 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:21) nad Francuzami, jako czwarta, ostatnia, drużyna zapewniła sobie grę w turnieju finałowym Ligi Światowej. Ostatni raz Kubańczycy uczestniczyli w finale sześć lat temu - w 1999 roku.

W tej samej grupie co Kuba i Francja grały także Bułgaria i Włochy. Oznacza to, że dla Azzurrich, ośmiokrotnych mistrzów świata, szesnasta edycja Ligi Światowej będzie pierwszą, w której finale nie wezmą udziału. Przypomnijmy, że Włosi są aktualnymi mistrzami olimpijskimi z Aten.

W grupie B do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz - Bułgarii z Włochami, który odbędzie się dzisiaj. Nawet jeżeli ci drudzy wygrają, zabraknie im jednego punktu do Kubańczyków.

Tego dnia odbędzie się także ostatni mecz grupy C: Argentyna - Polska. Jest pewne, że Polacy obejmą prowadzenie w tej grupie. Mają po tyle samo punktów co gospodarz turnieju finałowego - Serbia i Czarnogóra: po 19. Pokonując bądź przegrywając z Argentyną, polski zespół zdobędzie 2 lub jeden punkt.

W turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Belgradzie w dniach od 8 do 10 lipca zagra ponad to Brazylia oraz gospodarze, zespół Serbii i Czarnogóry.

Źródło[edytuj | edytuj kod]