2005-06-23: Rusza konkurs pozycjonowania stron

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 23 czerwca 2005
N icon technology.png

Udowodnij że jesteś najlepszy. Zmierz się z Google. - pod takim hasłem wystartował wczoraj pierwszy polski w pozycjonowowaniu stron internetowych. Z inicjatywy grupy SEOPL rozpoczyna się konkurs pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google.

Cel konkursu[edytuj | edytuj kod]

Konkurs ma na celu popularyzację pozycjonowania, jako metody promocji w Internecie. W zamierzeniu organizatorów ma również spełniać rolę edukacyjną oraz być dobrą zabawą dla każdego uczestnika. Innym, nie mniej ważnym elementem jest przekaz zawarty w specjalnie skonstruowanej frazie konkursowej adresowanej do twórców Google.

Zasady konkursu[edytuj | edytuj kod]

Konkurs pozycjonowania będzie trwał 3,5 miesiąca. Jego celem jest wypromowanie w tym okresie stronę na zadaną frazę tak, aby w określonym dniu i godzinie znalazła się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania Google. W trakcie rywalizacji konkursowej dopuszczalne są wszelkie techniki pozycjonowania.

1 października 2005 po godzinie 14.00 organizatorzy ogłoszą zwycięzcę, któremu zostanie nadany tytuł Mistrza Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2005 oraz wręczone prezenty. Przewidziane są też podarunki dla osób, których stronom uda się znaleźć w pierwszej dziesiątce

Jak zacząć?[edytuj | edytuj kod]

By wziąć udział w konkursie pozycjonowania wystarczy dokonać rejestracji uczestnika na stronie [1] gdzie dostępny jest również Regulamin konkursowy oraz lista prezentów.

O grupie SEOPL'[edytuj | edytuj kod]

SEOPL to grupa ludzi zajmujących się profesjonalnym pozycjonowaniem stron, powstała z inicjatywy moderatorów forum.optymalizacja.com. Głównym zadaniem grupy jest popularyzacja pozycjonowania i szeroko pojętego marketingu internetowego. SEOPL chce uwiarygodnić tę formę reklamy, głównie poprzez upowszechnianie dobrych praktyk.

Warto jednak zapytać, czy moralne jest "oszukiwanie" wyszukiwarki, która w założeniu ma podawać możliwie najbardziej rzetelne informacje. Może to przeszkadzać internautom w wyszukiwaniu najbardziej przydatnych informacji.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]