2005-06-22: Nominacje do nagrody Zajdla ogłoszone

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 22 czerwca 2005
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Ogłoszono dziś nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2004. Nagroda Zajdla to coroczna nagroda literacka w dziedzinie fantastyki, przyznawana autorom najlepszych polskich utworów literackich wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Głosowanie i wręczenie nagród odbywa się co roku podczas konwentu Polcon. Patronem nagrody jest zmarły w roku 1985 Janusz A. Zajdel, jej pierwszy laureat.

Uroczyste ogłoszenie nominacji, prowadzone przez Aleksandrę Ciejek, odbyło się o godzinie 18.00 w Traffic Club w Warszawie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Anna Brzezińska, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Witold Jabłoński, Tomasz Kołodziejczak, Marcin Przybyłek, Rafał A. Ziemkiewicz, Stanisław Mąderek, zaś gościem honorowym była Jadwiga Zajdel, wdowa po patronie nagrody.

Utwory nominowane w kategorii powieść:

Utwory nominowane w kategorii opowiadanie:

Oprócz tego podczas ceremonii ogłoszono dwie licytacje w aukcyjnym serwisie Allegro: można w nich wylicytować wystąpienie w powieści Andrzeja Sapkowskiego Lux perpetua lub w filmie Stanisława Mąderka Gwiazdy w Czerni. Całkowity dochód z obu aukcji przeznaczony zostanie na fundusz Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Źródła[edytuj]