2005-06-01: Ostrów Wielkopolski: Mistrzostwa Europy w Snookerze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 1 czerwca 2005

W Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się rozgrywki Mistrzostw Europy w snookerze. Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło już we wtorek 31 maja. Mistrzostwa trwać będą dziesięć dni, do 10 czerwca.

O tytuł Mistrza Europy, puchary i nagrody pieniężne ubiegać się będzie 132 zawodników z 28 państw całej Europy. Zorganizowana będzie także specjalna konkurencja o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Rozgrywki odbywają się systemem grupowym. Udział biorą m.in. Mark Allen, Mistrz Świata Amatorów, Mistrz Europy z ubiegłego Roku czy Borg Alex, ubiegłoroczny Wicemistrz Europy. Na zakończenie imprezy, 10 czerwca, odbędzie się także występ Bogdana Wołkowskiego, mistrza świata w pokazach bilardowych.

Wcześniej, począwszy od 28 maja, odbywały się także w Ostrowie Mistrzostwa Polski w Snookerze (zwyciężył Jarosław Kowalski), Mistrzostwa Polski w Snookerze Kobiet oraz turniej Polish Open (zwyciężył Stefen Mazrocis z Holandii).

Wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

Organizatorem Snookerowych Mistrzostw Europy 2005 jest Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego, a Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jerzy Świątek - Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Marek Goliszewski – Prezydent Business Centre Club.

Źródło[edytuj | edytuj kod]