2005-05-16: Lublin: Raport o stanie taboru MPK

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 16 maja 2005

Stan autobusów i trolejbusów kursujących w lubelskim MPK pozostawia wiele do życzenia. Pojazdy komunalnego przewoźnika notorycznie się spóźniają, mają częste awarie. Dlaczego? Zdaniem rzecznika MPK, Stanisława Wojnarowicza, za taką sytuacją odpowiedzialny jest wiek pojazdów. Duża część z nich to wysłużone dwudziestoletnie ikarusy. Jednak jak zapewnia rzecznik, zaraz po tym jak do zajezdni na Majdanie Tatarskim zjedzie ostatni autobus technicy pracują całą noc, by następnego dnia z zajezdni wyjechały autobusy sprawne i bezpiecznie dla pasażerów.

Jednak przypadek sprzed dwóch tygodni sugeruje, że nie zawsze jest to możliwe. Na ulicy 3 maja zapalił się autobus linii 39. Dzięki szybkiej interwencji kierowcy i straży pożarnej nikomu się nic nie stało. W płomieniach stanął 8-letni neoplan, autobus uważany dotychczas za niezawodny. Jednak zdaniem Wojnarowicza takie sytuacje to rzadkość.

Zapytani przez nas mieszkańcy Lublina wypowiadali się negatywnie o stanie taboru MPK. Ich zdaniem autobusy są stare, często nieogrzewane, a przede wszystkim brudne. Jednak zdaniem większości ich stan jest i tak znacznie lepsze niż tych eksploatowanych przez komunikację prywatną.

Źródło[edytuj]