2005-05-11: Lublin: Ze znakiem drogowym na imprezę plenerową

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 maja 2005

Trzech 19-latków zatrzymała wczoraj lubelska policja podczas Dni Kultury Studenckiej Kozienalia 2005. Dwóch z trójki mężczyzn złapała najpierw zatrudniona na czas imprezy ochrona. Próbowali zniszczyć kabiny toaletowe stojące przy jednym z akademików przy ul. Langiewicza. Trzeciego ujęli policjanci. Mężczyźni zostali wylegitymowani i pouczeni. To jednak nie wystarczyło. Około godziny 22 trójka 19-latków wyrwała znak drogowy stojący przy ul. Obrońców Pokoju. Mężczyźni próbowali przenieść znak na Miasteczko Akademickie. Przypadkowy przechodzień, który zwrócił im uwagę, w odpowiedzi został rzucony metalowym znakiem w głowę.

Mężczyzn zatrzymała policja. Podczas badania alkomatem okazało się, że są nietrzeźwi. 19-latkowie trafili do aresztu. Rannego mężczyznę zabrało pogotowie, jednak po opatrzeniu został zwolniony do domu.

Trwające od wczoraj Kozienalia to największe tego typu przedsięwzięcie w regionie. Podczas koncertu inauguracyjnego, na którym zagrały grupy Skangur, SiStars i Wilki, porządku pilnowało 200 ochroniarzy. Nad bezpieczeństwem czuwa też policja i straż miejska. W stan gotowości postawiona jest także stacja pogotowia ratunkowego.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

  • informacja własna