2005-04-27: Egzamin Gimnazjalny 2005

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 27 kwietnia 2005

Dla uczniów klas trzecich egzamin jest bardzo ważny, ponieważ będzie on decydował o dalszym kształceniu w liceum. Egzamin składa się z dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. O tym, do jakiej szkoły średniej dostanie się decyduje ilość punktów. Z egzaminu uzyskuje się maksymalnie 50 punktów (połowa uzyskanych punktów w dwóch częściach).

26 kwietnia 2005[edytuj]

Dziś o godzinie 9:00 gimnazjaliści rozpoczęli pisać część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego. Część humanistyczna składała się z 20 pytań zamkniętych (testowych), 15 pytań otwartych za jeden punkt, trzeba było także napisać plan wycieczki oraz list do kolegi, w którym uczeń zaprasza kolegę do jednego z miast polskich.

Po egzaminach uczniowie mieli różne nastroje, jedni się cieszyli, zaś inni twierdzili, że była to kompletna porażka. Dla mnie był prosty lecz boję się o błędy w zadaniach otwartych. Jeśli chodzi o insygnia Ottona III napisałem korona i laska - powiedział nam Piotrek, jeden z trzecioklasistów Wrocławskiego Gimnazjum nr 6, zaś kolega jego Marcin dodał: najtrudniejszy był list i zadanie z planem wycieczki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki - mówi zgodnie większość trzecioklasistów - w końcu od liczby punktów zależy nasza przyszłość.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Pytania z części Humanistycznej

27 kwietnia 2005[edytuj]

Kolejny dzień egzaminów to część matematyczno-przyrodnicza. Dziś uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 35 zadań. Najtrudniejszym z zadań było zadanie o kulce z fizyki można było usłyszeć od wielu uczniów. Także po egzaminie matematyczno-przyrodniczym wsród uczniów panowały różne nastroje. Większość była niezadowolonych. Na nasze pytanie czy egzamin był trudny, Ola, uczennica Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu odpowiedziała: trudny był, oczekiwalam latwiejszych zadań. Marcin z Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu dodaje poszło mi gorzej niż na humanistycznym. "Matematyczny, nie najlepiej" mówiła Karolina uczennica Gimnazjum nr 7 w Kielcach, Kaja z Gimnazjum w Leśnicy stwierdziła "Nie za dobrze". Trzecioklasiści dowiedzą się, czy naprawdę było aż tak źle dopiero, gdy zostaną ogłoszone wyniki, a na te jeszcze trochę poczekamy. Komisje egzaminacyjne na sprawdzenie prac mają jeszcze ponad 1,5 miesiąca.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Pytania z części Matematyczno-Przyrodniczej

Źródło[edytuj]