Przejdź do zawartości

2005-04-22: Problemy z przemyskim Radiem Hot

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 kwietnia 2005

Skończyła się patowa sytuacja w przemyskim Radiu Hot, która nie podobała się mieszkańcom miasta. Jedyne lokalne radio w mieście ma duże zadłużenie, nie informuje zbyt wiele o wydarzeniach w regionie i prezentuje głównie muzykę. Pozostało w nim tylko 3 dziennikarzy, ostatni szef anteny pracuje obecnie w miejskim magistracie.

Obecnie większościowym udziałowcem rozgłośni jest sieć Radia Eska. Mimo tego radio jeszcze do niedawna nie nadawało jako Eska, gdyż mniejszościowi akcjonariusze kłócą się o cenę akcji rozgłośni. Według powszechnej opinii jest kwestią czasu, że sieć zadebiutuje na przemyskim rynku radiowym. Szefowie warszawskiej sieci mówili o tym już od dawna. Jednym z właścicieli Radia Hot jest właściciel rzeszowsko-zamojskiego radia Fan FM, które zostało przejęte na zasadzie franczyzy przez sieć Eska i nadaje jako Radio Eska Rzeszów i Radio Eska Zamość. Słuchacze liczą, że po zmianie nazwy i inwestycjach min. 10% czasu antenowego zajmą sprawy lokalne.

Obecnie, od kilku dni stacja zaczęła nadawać program Eski z Zamościa, po czym niespodziewanie przełączono po jakimś czasie na sygnał z Rzeszowa, co nie rozwiązuje sporu wokół koncepcji radia - na dalszy rozwój stacji należy poczekać aż do dalszych roztrzygnięć.

Źródło

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości