2005-04-18: Profesor Religa potwierdza swoją kandydaturę na prezydenta

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 18 kwietnia 2005
Polityka
N icon politics.png

Profesor Zbigniew Religa, senator partii Centrum, potwierdził w rozmowie z reporterką Informacyjnej Agencji Radiowej po tym, jak odebrał dziś doktorat honoris causa warszawskiej Akademii Medycznej, że będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

"Wewnętrznie decyzja jest podjęta" - powiedział profesor. Podał także, że decyzja zostanie publicznie podana dopiero, gdy rozpoczną się kampanie wyborcze. Oprócz niego, prawie miesiąc temu Lech Kaczyński rozpoczął swoją kampanię wyborczą urządzając konwencję konstytucyjną PiS, podczas której potwierdził swój zamiar kandydowania na prezydenta.

Oprócz Religi i Kaczyńskiego, kandydaci, którzy wcześniej wyrazili chęć uczestnictwa w wyborach, jednak jeszcze tego nie podali do wiadomości publicznej, to Maciej Giertych (LPR), Marek Borowski (SdPL), Włodzimierz Cimoszewicz (SLD) i Andrzej Lepper (Samoobrona). W sondażach wymieniani są także Donald Tusk (PO), prezenter telewizyjny Tomasz Lis i były prezydent Lech Wałęsa, który już jednak dementował te pogłoski.

Źródła[edytuj]

  • Informacyjna Agencja Radiowa