Przejdź do zawartości

2005-04-16: Lublin: Policja wydała wojnę złodziejom komórek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 16 kwietnia 2005

Kradzieże telefonów komórkowych to w Lublinie prawdziwa plaga. Policja wzięła jednak sprawy w swoje ręce. Przed świętami wielkanocnymi skontrolowała lubelskie lombardy i komisy. Udało się odzyskać wiele skradzionych telefonów. Zarekwairowane także komputery, na których dokonywano łamania blokady numeru IMEI telefonu. Taka blokada unieruchamiała całkowicie telefon i w założeniach miała utrudnić korzystanie z niego przez złodziei. W rzeczywistości jednak jak się okazało w niektórych lubelskich punktach sprzedaży używanych komórek, można byłoby bez problemu zdjąć tą blokadę.

To jednak nie koniec aktywności policji. Sprawdzane są nie tylko punkty sprzedaży, ale także mieszkania prywatne w ramach wykonywanych przez policję obowiązków. Tylko w ciągu kilku dni w mieszkaniach osób prywatnych udało się znaleźć kilka skradzionych telefonów. Część to łupy z kradzieży kieszonkowych, część została skradziona w wyniku rozboju.

Witold Laskowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ostrzega, żeby "nie kupować podejrzanie tanich telefonów, bo mogą one pochodzić z kradzieży". Przez posiadanie takiego telefonu możemy sami narazić siebie na nieprzyjemności ze strony policji.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

  • informacja własna