2005-04-12: Małopolska: zmiana organizacji ruchu w śródmieściu Chrzanowa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 12 kwietnia 2005

Już 17 kwietnia 2005 nastąpi radykalna zmiana organizacji ruchu w śródmieściu Chrzanowa w zachodniej Małopolsce. Z ruchu samochodowego zostanie całkowicie wyłączony Rynek oraz ulice: Matejki, Dobczycka, Ogrodowa, Woynarowskiej i niektóre krótkie odcinki ulic: Mickiewicza, Sądowa, Świętokrzyska.

Wyłączenie chrzanowskiego Rynku z ruchu samochodowego nastąpiło w praktyce już wcześniej, w związku z prowadzoną przez cały 2004 rok przebudową tego miejsca. Władze miejskie w porozumieniu z mieszkańcami śródmieścia postanowiły, że Rynek pozostanie już miejscem wolnym od ruchu samochodowego.

Zgodnie z nowym układem ruch po Alei Henryka - głównej spacerowej ulicy miasta - na odcinku od ulicy Kopernika do ulicy Sądowej odbywać się będzie wyłącznie w kierunku północnym.

Zmiany nie będą miały wpływu na przebieg drogi krajowej nr 79 Kraków-Katowice (alternatywnej dla Autostrady A4) przez centrum miasta - podobnie jak dotychczas, przejazd w kierunku Katowic odbywać się będzie ulicami: Krakowską, Garncarską i Śląską, natomiast w kierunku Krakowa - Oświęcimską, Focha, Sienną i Podwale. Trudności może sprawiać wjazd do centrum, który nie będzie już możliwy ulicami Dobczycką ani Matejki.

Link zewnętrzny[edytuj]

Źródło[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
POL województwo małopolskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości