2005-04-12: Juszczenko spotkał się z polskimi studentami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 12 kwietnia 2005

"Kijów, Warszawa – wspólna sprawa" – tak jeszcze kilka miesięcy temu krzyczeli młodzi Polacy, którzy duchowo wspierali ukraińską "pomarańczową rewolucję". Dzisiaj podczas odbywającego się na Uniwersytecie Warszawskim spotkania z prezydentem Ukrainy, Wiktorem Juszczenką, polscy studenci udowodnili, że to hasło nie straciło na aktualności - owacjami przywitali prezydenta Ukrainy.

Podczas spotkania Wiktor Juszczenko wspominał pomarańczową rewolucję. "Najważniejszym wspomnieniem mojego życia pozostanie na zawsze widok zaśnieżonego Placu Niepodległości, na którym stało nawet około miliona osób z całego świata." - powiedział Juszczenko. Dodał, że "ci ludzie domagali się od władzy wolności i prawa głosu."

Wśród rzeszy ludzi na Placu Niepodległości byli także polscy studenci. I za to Juszczenko podziękował im podczas dzisiejszego spotkania.

Na spotkaniu obecny był też prezydent Aleksander Kwaśniewski, który podkreślił, że stosunki polsko-ukraińskie są obecnie bardzo przyjazne. "Udało się nam zrobić wiele. Przypomnę tylko pomniki na Wołyniu w 60-tą rocznicę dokonanego tam mordu, deklarację pojedniania, Kolegium Polsko-Ukraińskie, które działa w Lublinie" - wyliczał Kwaśniewski.

link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Pomarańczowej rewolucji

Juszczenko zapowiedział też, że zrobi wszystko, by Ukraina stała się jak najszybciej członkiem Unii Europejskiej.

Źródło[edytuj]