2005-04-04: Lublin: Młodzież czuwała na Pl. Wolności

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 4 kwietnia 2005

Ponad 800 osób, głównie młodych ludzi, zgromadziło się dzisiaj spontanicznie na Placu Wolności w Lublinie. Spotkanie było wyrazem hołdu dla zmarłego w sobotę papieża Jana Pawła II. Od wczesnych godzin rannych młodzi ludzie wysyłali sobie SMS-y i wiadomości za pośrednictwem komunikatorów internetowych - w ten sposób ustalili godzinę spotkania.

Do zgromadzonych wyszła 6 osobowa grupa uczniów lubelskich szkół niosąca polskie flagi z przytwierdzonym kirem. Stanęli na czele pochodu, który przeszedł przez główne ulicę miasta w kierunku archikatedry. Tam została odprawiona msza św. w intencji duszy Jana Pawła II.

Przed katedrą wystawiona została księga kondolencyjna. Wpisały się już do niej setki lublinian. Podobne księgi wyłożone zostały także w Urzędzie Miasta i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Popołudniu biuro prasowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poinformowało, że decyzją senatu uczelni KUL przyjmie imię Jana Pawła II. Ma to być wyrazem hołdu dla papieża-Polaka, który przez 24 lata wykładał na uniwersytecie.

Źródło[edytuj]