2005-04-03: Ciało papieża Jana Pawła II wystawione w Pałacu Apostolskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 3 kwietnia 2005
Świat
World map blank with blue sea.svg

Ciało zmarłego wczoraj Jana Pawła II zostało wystawione w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego dziś po południu. Najwyżsi dostojnicy włoscy przybyli, aby oddać przywódcy kościoła rzymskokatolickiego ostatni hołd. Kamery zostały dopuszczone do filmowania całego wydarzenia.

Papież został ubrany w purpurowe szaty liturgiczne.

W Łagiewnikach, gdzie Jan Paweł II ustanowił światowe centrum kultu Miłosierdzia Bożego, odbyła się msza święta w intencji papieża. Metropolita krakowski ksiądz kardynał Franciszek Macharski odczytał przesłanie, które Jan Paweł II napisał 31 marca. Oto jego fragment:

"Zbliża się Niedziela Miłosierdzia Bożego, z tej okazji pragnę przekazać moje serdeczne pozdrowienia wszystkim, którzy będą się gromadzić w krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach, aby wielbić Boga za Jego przebaczającą miłość. Pragnę ponownie zawierzyć tej miłości Kościół, świat, wszystkich ludzi na całym okręgu ziemi, a także siebie samego w chwili słabości"


Przez najbliższe dziewięć dni w Rzymie i Watykanie będzie trwać okres żałoby. W Polsce okres ten będzie trwać aż do pogrzebu Jana Pawła II.