2005-04-03: Abp Życiński: Czas na realizację testamentu Jana Pawła II

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 3 kwietnia 2005

Teraz jest czas na realizację testamentu Jana Pawła II - powiedział dzisiaj w Lublinie arcybiskup Józef Życiński. Metropolita lubelski dodał, że to my jesteśmy jego wykonawcami.

"Zostawił nam do wykonania ten testament, który przewijał się wielokrotnie w jego przesłaniu, gdy mówił, żebyśmy nie podcinali korzeni, z których wyrastamy, żebyśmy troszczyli się o naszą pamięć i naszą tożsamość" - powiedział arcybiskup Józef Życińskim zgromadzonym na konferencji prasowej dzienniakrzom.

Abp Życiński podkreślił zasługi papieża dla budowy demokracji w Polsce. Przyrównał jego rolę do roli Mojżesza. "Wyprowadził nas z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone, uczył wędrówek po pustyni, gdzie niektórzy zauroczeni wolnością gubili szlak wśród lotnych piasków"

W Lublinie na godzinę 13 planowana jest msza św. w kościele Św. Rodziny na Czubach. To właśnie ten kościół odwiedził papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Lublinie w 1987 roku. Msze Św. poprowadzi metropolita lubelski abp Józef Życiński.

W całej Polsce o godzinie 15 mają odbywać się msze św. w intencji papieża Jana Pawła II.

Wieczorem o 17 w centrum miasta na Placu Litewskim odbędzie się czuwanie. Lublinianie chcą w ten sposób podziękować za papieską przyjaźń z młodzieżą. Potem zebrani przejdą na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się msza św.

Źródła[edytuj]