2005-03-24: Tymiński ponownie wystartuje w wyborach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 24 marca 2005
N icon politics.png

Wedle Gazety Wyborczej, Stanisław Tymiński (znany także jako Stan Tymiński), jedna z czołowych postaci kampanii przed wyborami prezydenckimi w 1990 roku, znów pragnie kandydować na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Miałby o tym świadczyć list autorstwa Tymińskiego, zamieszczony na na stronie internetowej peruwiańskiego oddziału Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ).

Nieoficjalnie mówi się, że organizacja USOPAŁ sponsoruje Radio Maryja i inwestycje o. Tadeusza Rydzyka.

– "Wiem, jak można wygrać wybory, ale nie mogę tego zrobić przy milczącym wsparciu" – powiedział Tymiński, licząc na wsparcie Rodziny Radia Maryja i licznych organizacji z nią związanych. Dodał także, że obecna sytuacja kraju jest gorsza od tej sprzed 15 lat.

Przypomnijmy, Stanisław Tymiński, założyciel Partii X, brał udział w wyborach prezydenckich w 1990 roku. Przeszedł wtedy do drugiej tury (eliminując między innymi Tadeusza Mazowieckiego i Włodzimierza Cimoszewicza), w której musiał uznać wyższość Lecha Wałęsy. Był kandydatem "znikąd" – przed wyborami nikt o nim nic nie wiedział. Cały swój sukces zawdzięczał bardzo dobrze budowanej kampanii wyborczej, opartej o marketing polityczny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]