2005-03-18: Prokuratura w tajemnicy przesłuchała Kwaśniewską

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 18 marca 2005
Polityka
N icon politics.png

Rzeczpospolita: Warszawska prokuratura przesłuchała żonę prezydenta – Jolantę Kwaśniewską – w sprawie znajomości z kojarzonymi z tzw. układem wiedeńskim biznesmenami Aleksandrem Żaglem i Andrzejem Kuną.

Prokuratura utrzymywała informację o tym w tajemnicy. Tydzień temu, w piątek, prokurator wraz z protokolantką odwiedziła Jolantę Kwaśniewską w Pałacu Prezydenckim.

"Potwierdzam, że Jolantę Kwaśniewską przesłuchaliśmy w ostatni piątek. Nie mogę ujawnić treści zeznań" – powiedział wczoraj "Rz" Maciej Kujawski, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Nieoficjalnie "Rz" ustaliła, że Kwaśniewska zaprzeczyła znajomości z Kuną i Żaglem. "Nie znam tych panów. Gdyby nie zdjęcia, byłabym przekonana, że nigdy się z nimi nie spotkałam" – miała powiedzieć prezydentowa.

Dziennik pisze, że postępowanie prokuratorskie, do którego przesłuchano Kwaśniewską, wszczęto na podstawie doniesienia sejmowej komisji śledczej do sprawy PKN Orlen. Dotyczy ono podejrzenia, że Kuna i Żagiel złożyli przed komisją fałszywe zeznania. Powiedzieli, że nie są znajomymi Jolanty Kwaśniewskiej. W listopadzie Kuna zeznał ponadto, że Kwaśniewską widział raz lub dwa razy w życiu i nie utrzymywał z nią żadnych kontaktów towarzyskich.

Tymczasem nieistniejący już dziennik "Życie" w grudniu 2004 r. opublikował zdjęcia ze spotkania opłatkowego lewicowych polityków i związanych z nimi przedsiębiorców. Na tych zdjęciach widać, jak Jolanta Kwaśniewska przełamuje się opłatkiem z Andrzejem Kuną – przypomina "Rz".

Źródło[edytuj]