Przejdź do zawartości

2005-03-14: Wprost, Newsweek: Kwaśniewski kłamie - czy powinien dalej rządzić państwem?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 14 marca 2005

Jak informuje dzisiejszy "Newsweek" oraz "Wprost", Aleksander Kwaśniewski "przeżywa najgłębszy kryzys w swoim życiu, a dzień, w którym odmówił wystąpienia przed komisją śledczą, mógł być jednym z najgorszych".

Jak możemy przeczytać w artykule Michała Karnowskiego i Piotra Zaręby w "Newsweeku", prezydent zmienił się fizycznie i psychicznie i z pewnością ma to związek z przeżywanym przez niego stresem. Media mieszają go we wszystkie afery, poparcie wśród społeczeństwa spada, a tajne informacje z jego pałacu wyciekają na zewnątrz – czy to możliwe, że znajduje się tam szpieg?

Mimo wszystko prezydent ma powody, aby się denerwować. "Wprost" dotarł do zdjęć Marka Dochnala z Aleksandrem Kwaśniewskim i prezydentem Irlandii, Mary Robinsonem. Zdjęcie to wykonano podczas wizyty polskiego prezydenta w Irlandii, w 1997 roku. Jednak gdy prezydent przysięgał, że po raz pierwszy przypadkowo spotkał się z Dochnalem właśnie w tym roku, to zdjęcie zostało wykonane dwa miesiące przed tym – i wygląda na to, że nie było to przypadkowe spotkanie.

Więcej możemy przeczytać w dzisiejszych artykułach w "Newsweeku" i "Wproście".

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • "Newsweek"
  • "Wprost"