2005-03-13: Idea Ekstraklasa: Słaby mecz Wisły

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 13 marca 2005
N icon sport2.png

Piłkarze Wisły Kraków nie zaimponowali formą w pojedynku z najsłabszym zespołem ekstraklasy, GKS Katowice. W rozegranym awansem meczem 16 kolejki Idei Ekstraklasy drużyna mistrzów Polski wygrała tylko 1:0 z katowickim zespołem. Jedyną bramkę meczu zdobył w 12 minucie Marek Zieńczuk.

Lider tabeli z trudem pokonał ostatni zespół ekstraklasy. Wisła Kraków rozegrała bardzo słabe spotkanie. Mistrzowie Polski na początku sezonu są w kiepskiej formie. Natomiast katowiczanie zaprezentowali się w Krakowie z niezłej strony. GKS, który broni się przed spadkiem, a na dodatek przeżywa poważne kłopoty finansowe, potrafił bronić się skutecznie. Goście grali defensywnie, ale nie ograniczali się tylko do obrony własnej bramki, próbując przeprowadzać składne akcje. Nie byli jednak w stanie sforsować wiślackiej obrony.

Wisła Kraków

Bramki :
Marek Zieńczuk (12)
Kartki :
Mauro Cantoro
Skład:
Majdan; Baszczyński, Kłos, Głowacki, Mijailovic; Vidliczka (54 – Brożek), Sobolewski, Cantoro, Zieńczuk (86 – Stolarczyk); Frankowski, Żurawski

1:0 (1:0)

Sędzia : Hubert Siejewicz (Białystok)
Widzów: 8 000

GKS Katowice


Kartki:
Artur Andruszczak, Łukasz Wijas
Skład:
Sławik; Markowski, Polczak, Bartnik; Widuch, Czerwiec (66 – Mielnik), Górski, Andruszczak, Wijas; Plizga, Onyekachi (81– Krauze)