Przejdź do zawartości

2005-03-07: Ciągłe opady śniegu nie zapowiadają sympatycznej wiosny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 7 marca 2005

Polska – bezustanne opady śniegu przeszkadzały dziś kierowcom i pieszym w Warszawie. Padało przez większość dnia, dopiero wieczorem sytuacja się poprawiła, gdy opady ustały i śnieg zaczął powoli topnieć z powodu dodatniej temperatury.

Sytuacja taka istnieje nie tylko w Warszawie. Na trasie 8 (Warszawa-Wrocław) utworzył się dziś 10-kilometrowy korek, spowodowany przez zderzenie dwóch TIR-ów. Pomimo szybkiego odblokowania drogi przez policję dopiero wieczorem trasa powróciła do normalnego stanu. Natomiast trasa 11 została dziś zablokowana przez TIR, który wpadł do rowu i częściowo zablokował jezdnię. W nocy na tej samej trasie doszło do tragicznego wypadku ciągnika siodłowego z ciężarówką star, w której zginął kierowca i pasażer stara.

Na Podlasiu prawie 30 miejscowości było odciętych od świata, na Suwalszczyźnie ponad 70. Nieprzejezdnych jest ponad 300 km dróg – poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego. W wielu szkołach uczniowie spóźniali się na lekcje albo wcale nie przyjeżdżali do szkoły.

Z powodu zasp karetka nie dotarła na czas do umierającego mężczyzny pod Dzierżoniowem w województwie dolnośląskim. Mężczyzna zasłabł na lokalnej drodze, jednak karetka utknęła na drodze pod Olesznem, dwa kilometry od miejsca zdarzenia. Cztery osoby niosły go przez zaspy, jednak przed dotarciem do karetki – zmarł.

Nie tylko samochody mają problem z poruszaniem się. Zakłócone zostały także loty międzykrajowe i międzypaństwowe, jak dało się zauważyć na warszawskim lotnisku Okęcie. Po południu czynny był tylko jeden z pasów startowych. Katowicki Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach zgodził się przyjąć niektóre samoloty, które nie mogły lądować w Warszawie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Informacyjna Agencja Radiowa
  • Polska Agencja Prasowa