2005-03-05: Bill Gates otrzymał tytuł szlachecki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 5 marca 2005

Pałac Buckingham, Wielka Brytania – królowa brytyjska, Elżbieta II, przyznała założycielowi Microsoftu, Billowi Gates, honorowy tytuł szlachecki w zamian za jego wkład w rozwój gospodarki Królestwa oraz walkę z ubóstwem na świecie i wspieranie rozwoju badań nad lekarstwem na AIDS.

Już w styczniu 2004 roku ogłoszono, że ten jeden z najbogatszych ludzi na świecie otrzyma tytuł szlachecki, jednak aż do środy 2 marca, gdy odbyła się ceremonia nadania tytułu, obie strony nie mogły znaleźć odpowiedniego czasu na spotkanie.

Niestety, 48-letni Gates nie może dodawać do swojego imienia tytułu Sir, jako że nie jest Brytyjczykiem. Może jednak dodawać po swoim nazwisku akronim KBE (Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire).

Bill Gates jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie – jego majątek przekracza 46,5 miliardów USD. W młodości był programistą, obecnie jest prezesem Microsoftu. Dzięki fundacji założonej przez Gatesa i jego żonę, tysiące osób na całym świecie może kontynuować naukę dzięki stypendiom i komputerom ofiarowanym przez nich.

Źródło[edytuj | edytuj kod]