2005-03-02: Akcja Szukam domu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 2 marca 2005
Polska
POL location map.svg
Szukam Domu - plakat

4 marca 2005 rozpoczyna się XI edycja organizowanej przez Stowarzyszenie Misja Nadziei ogólnopolskiej akcji Szukam domu....

Celem akcji jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz znalezienie odpowiednich kandydatów na rodziców zastępczych. Organizatorzy chcą podnieść społeczną świadomość, uwrażliwić na los pokrzywdzonych i osamotnionych dzieci.

W ramach akcji 4 marca w Słupsku i 12 kwietnia w Siemanowicach Śląskich odbędą się spotkania rozpoczynające kolejną ogólnopolską kampanię społeczną na rzecz rodzinnej opieki zastępczej.

Pierwsze ze spotkań informacyjnych poświęconych rodzinnej opiece zastępczej dla dzieci z domów dziecka odbędzie się w Słupsku 4 marca w godzinach od 10 do 12 w auli Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Następnie od godziny 17 wolontariusze oraz pracownicy z Ośrodka Adopcyjnego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku w centrum handlowym "Podkowa" będą prowadzić akcję informacyjną o możliwości pomocy osamotnionym i osieroconym dzieciom w ramach rodzinnej opieki zastępczej. Organizatorzy zapewniają, iż wszyscy, którzy chcą włączyć się do programu otrzymają odpowiednie materiały i informacje.

Według danych stowarzyszenia, aktualnie w akcji Szukam domu... bierze udział ponad 170 ośrodków, instytucji i stowarzyszeń. W wyniku poprzednich edycji akcji 1600 dzieci znalazło się w rodzinach zastępczych, rodzinnych pogotowiach opiekuńczych lub rodzinnych domach dziecka.

Inspiracją kampanii społecznej Szukam domu... jest plakat, który pojawił się w kwietniu 2000 r. w Bielsku-Białej. Przedstawia on rozmarzoną dziewczynkę z jednego z domów dziecka, za którą, we mgle, jawi się, szczęśliwa rodzina. Tej dziewczynce udało się. Obecnie wychowuje się w rodzinie zastępczej – teraz trzeba znaleźć rodzinę dla innych takich dzieci.